Koruyucu Diş Hekimliği

Oral Hijyen

Çürüklerin dişeti hastalıklarının ve diş taşlarının nedeni yemek artığı ve bakteri plağının iyi temizlenmemesidir. Dişler günde en az 2 kez özellikle yatmadan önce fırçalanmalıdır. Fırça 45 derecelik açı ile diş ve dişeti üzerine yerleştirilir. Küçük dairesel hareketlerle her diş 10 sn fırçalanır.

Fissür Örtücü

Dişlerin çiğneyici yüzeyleri girintili çıkıntılıdır. Bu çukurcuk ve tepecikler pit ve fissürler olarak adlandırılır. Bu bölgeler oldukça dardır ve gıdaların sıkışıp temizlenememesi nedeniyle genellikle çürüklerin başladığı yerlerdir. Bu bölgelerdeki gıda ve mikroorganizma birikimini ve buna bağlı olarak çürüğü önlemek amacıyla özel akıcı bir dolgu malzemesi kullanılır.

Flor Uygulamaları

Flor diş minesini güçlendirerek mineral kaybını önler. Ayrıca çürük oluşumu başlamış, zayıflamış diş minesinin tekrar güçlenmesini (remineralizasyonunu) sağlar. Flor diş çürüğüne sebep olan bakterilerin asit üretimini de engeller. Dengeli beslenme ve iyi bir ağız hijyeni, flor ile kombine edildiğinde diş çürüğü oluşma riski daha da azalır..

 

Online Randevu

DOKTORUMUZDAN RANDEVU ALMAK İÇİN HEMEN ONLINE RANDEVU FORMUNU DOLDURUNUZ!
Diş Hekimi Ezgi Şenyurt
Diş Hekimi Ezgi Şenyurt
WeCreativez WhatsApp Support
Sorularınızı yanıtlamak için buradayım... Sizi dinliyorum...
? Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?