Kozmetik (Estetik Diş Hekimliği)

KOZMETİK (ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ)

Herkes güzel bir gülümseme ister değil mi? Çünkü gülümsemek sosyal hayatımızda ilişkilerde ve artık modern dijital dünyada çok çok önemlidir. Son dönemde hastalarımız, fotoğraflarda bembeyaz düzgün bir gülüş talebi ile gelmeye başladılar. Haklılar 🙂 İşte bu noktada biz diş hekimleri olarak, gülümsemelerinden memnun olmayan hastalarımıza uyguladığımız kombine tedavilerle sağlıklı,fonksiyonel,estetik gülüşler ve özgüven kazandırıyoruz.

GÜLÜŞ TASARIMI

Yaş ilerledikçe dişlerdeki aşınmalar nedeniyle dişlerimizin boylarında kısaltmalar meydana geliyor. Bu durum aslında tüm yüzümüzü ilgilendiriyor. Çünkü dişlerin boyu kısaldıkça alt yüz yüksekliğimiz de azalıyor ve bizi olduğumuzdan daha yaşlı gösteriyor. Ayrıca yıllar geçtikçe tükettiğimiz gıda ve içeceklerden (çay,kahve vb.) dolayı dişlerimizde renklenmeler oluşabiliyor. Bu noktada, laminalarla, beyazlatma ve bonding uygulamalarıyla dişlerimizi daha güzel ve beyaz hale getirebiliyoruz. Porselen ve zirkonyum lamina ve veneerlerle istediğimiz gülümsemeyi elde edebiliyoruz. Bunun yanında gummy smile problemi olan hastalarımızda diş etinin gülümserken daha az görünmesi için gingivektomi ve gingivoplasti işlemleri uygulayabiliyoruz. Ve tüm bunların hepsine gülüş tasarımı diyoruz.

LAMİNATE VENEER

Porselen veya zirkonyum laminate veneer tedavileri estetik tedavilerde en fazla başvurduğumuz yöntemdir. Bu yöntem için; renklenmiş dişlerin rengini boyutunu,kısa olan dişlerin uzunluğunu,şeklinden memnun olmadığımız dişlerin şeklini minimal derecede değiştirmek için kullanılan,en az zararlı ve etkili yöntem diyebiliriz. Dişlerin ön yüzeyine yapıştırılırlar (takma tırnak gibi) ve renklenmelere karşı oldukça dirençlidirler. Dişin yüzeyinden çok az aşındırma yapılarak uygulanırlar bu yüzden zararsızdırlar. Tedavi süresi yaklaşık 1 haftadır.

DİŞ ETİ DÜZENLEMELERİ

Gülüş tasarımı bir bütün olarak incelendiğinde diş eti düzenlemeleri tamamlayıcı ve önemli bir faktör olarak görülmektedir. Gülümsediğimizde olması gerekenden daha fazla diş eti görünmesi estetik bir görüntü değildir. Bu problem gingivektomi gibi kolay bir cerrahi işlemle çözülebilir.

DİŞ TEMİZLİĞİ VE BEYAZLATMA (BLEACHING)

Diş temizliği işleminde, diş yüzeyinde oluşan ve kalıcı olmayan sigara,çay,kahve lekelenmeleri yarım saat gibi bir sürede kolayca temizlenebilir. Bunun dışında dişlerinin kendi ana renginin daha beyaz olmasını isteyenler içinse diş beyazlatma işlemi uygulanabilir.
Diş beyazlatma yani bleaching işleminde hastalarımızın dişlerini, kendi renginden 5-6 ton daha açabiliyoruz.
En çok duyduğumuz sorulardan biri; ‘diş beyazlatma zararlı mıdır?`
Diş beyazlatma uygulaması profesyonel olarak bir diş hekimi tarafından uygulanırsa hiç bir zararı yoktur. Sadece işlemden sonraki ilk 10 gün renkli yiyecek ve içeceklerden uzak durulması gerekir. ( çay,kahve,sigara,vişne suyu,şarap vb.) Bu işlem hastanın diş rengine göre 1 veya 2 seansta tamamlanır,toplamda 1-1,5 saat sürmektedir.

Online Randevu

DOKTORUMUZDAN RANDEVU ALMAK İÇİN HEMEN ONLINE RANDEVU FORMUNU DOLDURUNUZ!
Diş Hekimi Ezgi Şenyurt
Diş Hekimi Ezgi Şenyurt
WeCreativez WhatsApp Support
Sorularınızı yanıtlamak için buradayım... Sizi dinliyorum...
? Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?