Cerrahi Tedaviler

Gömülü Diş

Gömülü dişler, ağız cerrahisinde en sık görülen olgulardır. Ağızda sıklıkla alt-üst 20 yaş dişleri,üst çene köpek dişleri ve nadiren alt-üst çene küçük azı dişleri gömülü kalabilir. Gömülü dişler bazen hiç belirti göstermez ve şikayete neden olmaz. Bazen de, çok büyük şikayetlere neden olabilirler. Varlığı saptandıktan sonra, şikayete neden oluyorsa gömülü dişlerin mutlaka cerrahi olarak çekilmesi gerekmektedir.

Apse ve kist operasyonları

Çene kemiğinde çeşitli nedenlerle meydana gelen apse,kistik lezyonlar ve kanal tedavisi uygulamasının yetersiz kaldığı durumlarda enfekte olan kök bölgelerin kesilip çıkartılarak tedavi edilmesidir.

Sinüs Lifting

Üst çenelerde, dişlerin hemen üstünde bulunan anatomik boşluklara maksiller sinüs adı verilir. Maksiller sinüsler hayat boyu büyümelerini sürdürürler. Sinüslerin hacmindeki artış, üst çenelerdeki kemik hacminde azalmaya yol açar. Fizyolojik olarak kabul edilebilecek bu kemik kayıpları, implant uygulamalarına olanak tanımayacak boyutlara ulaşabilir. Bu durumda, eğer implant tedavisi uygulanacaksa, Sinüs Lifting adı verilen, sinüslerin hacmini azaltıp, kemik hacmini artırmaya yönelik özel bir cerrahi müdahale uygulanmalıdır. Kemik oluşumu tamamlandıktan sonra rutin implant uygulamalarına geçilir.

Gingivektomi-gingivoplasti:

Gingivektomi’de diş eti ceplerini veya sahte cepleri düzlemek için dişetinin bir bölümü alınır. Gingivoplastideki hedef, dişetinin doğal, anatomik ve doğru şeklini yeniden sağlamak üzere dişteki dişeti konturunun düz geçişini yaratmaktır.

Online Randevu

DOKTORUMUZDAN RANDEVU ALMAK İÇİN HEMEN ONLINE RANDEVU FORMUNU DOLDURUNUZ!
Diş Hekimi Ezgi Şenyurt
Diş Hekimi Ezgi Şenyurt
WeCreativez WhatsApp Support
Sorularınızı yanıtlamak için buradayım... Sizi dinliyorum...
? Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?